سویق عدس (300 گرم) عمده فروشی

خواص سویق عدس ۱. روایت شده از امام صادق علیه السلام که فرمودند:: سویق عدس عطش را قطع می‌کند و معده را قوی می‌کند و در آن شفای هفتاد بیماری است و صفرا را خاموش می‌کند و درون را خنک می‌کند. این خواص به بیان روایت در خود عدس نیست و در سویق آن هست، و این جای شگفتی است. البته در طب اسلامی از این دست اعجاز‌ها کم نیست. ۲. امام باقر می‌فرماید: سویق عدس بسیار پر برکت است و اگر فردی در حالیکه گرسنه است بخورد باعث هضم غذا می‌شود و اگر کسی گرسنه است بخورد او را سیر می‌کند. ۳. امام صادق می‌فرماید: سویق عدس باعث رویش گوشت بر بدن می‌شود و باعث تقویت استخوان می‌شود و بلغم را از معده از بین می‌برد و باعث؛ کاهش صفرا می‌شود و اگر کسی به مدت ۴۰ روز و به طور مدام سویق عدس بخورد بازوانش تقویت می‌شود. ۴. در حدیث دیگری سویق عدس دارویی برای مشکلات خونی معرفی شده! علی بن مهزیار نقل می‌کند که خانمی دچار حیض (عادت ماهیانه) شد و خون آن متوقف نمی‌شد تا اینکه نزدیک بود که بمیرد! پس امام جواد علیه السلام امر کرد که به او سویق عدس بدهیم پس به او دادیم و خوب شد. با اینکه عدس سودا زا است، اما سویق آن مشکلات خونی را حل می‌کند و در مواردی که بعضی از اصحاب اهل بیت مشکل خونی پیدا می‌کردند به آن‌ها می‌فرمودند:: «از سویق عدس بخور؛ چرا که جوش آمدگىِ خون را فرو مى نشاند و حرارت را خاموش مى کند» ۵. همچنین، همان گونه که بیان شد سویق عدس عطش را هم بر طرف می‌کند و از اهل بیت علیهم السلام این گونه نقل شده که هر گاه به مسافرت می‌رفتند سویق عدس همراه خود می‌بردند.
شناسه کالا در انبار: سویق
107000 ریال
کاهش قیمت- مقداری بیشتری سود می کنید
تعداد 6+ 10+
قیمت 107000 ریال 98000 ریال
موجودی کالا 6
 

تبریزیان نیز بیان می‌کند که خواص سویق عدس از خود عدس تأثیرات بیش تری دارد و تأثیرات شگفت انگیزی دارد.

مصرف سویق عدس برای کودکان و بزرگسالان مفید است و بسیار در طب سنتی توصیه شده است.

۶. اگر مادران سویق را در رژیم غذایی کودکان بگنجانند، باعث تقویت کودک شده و به رشد او کمک می‌کند.

۷. تأثیر شگفت انگیز سویق عدس برای قطع پریودی

خوردن عدس برای تنظیم عادت ماهیانه و قطع پریودی بسیار مؤثر می‌باشد. اگر خانم‌ها دچار خونریزی زیاد و یا لکه بینی مکرر دارند، مصرف سویق عدس باعث قطع خونریزی می‌شود.

اگر فردی حائض شده و هنوز خونریزی دارد از سویق عدس مصرف کند تا خونریزی در زمان حیض را قطع کند. اگر دچار خونریزی شدید در زمان پریودی هستید علت ممکن است سردی باشد و مصرف سویق عدس به دلیل گرم بودن، سردی را از بین می‌برد و باعث کاهش خونریزی می‌شود.

اگر برنامه سفر دارید و در آن زمان پریود می‌شود و این برای شما خوشایند نیست حتماً سویق عدس بخورید. در کل خانم‌ها از سویق عدس غافل نشوید.
عدس یک پروتئین گیاهی است و از گوشت پروتئین بیش تری دارد.

خواص عدس
عدس سرشار از اسید آمینه می‌باشد و حاوی ویتامین‌های گروه B. و املاح معدنی، آهن، فسفر، پتاسیم و کلسیم به میزان بالایی است.

عدس منبع غنی از فیبر است و باعث کاهش کلسترول خون می‌شود.

عدس به دلیل داشتن آهن فراوان گنجاندن آن در رژیم غذایی مادران باردار و شیرده بسیار مفید است و برای رشد کودکان بسیار مؤثر است.

به دلیل جذب شدن پروتئین عدس می‌توان به صورت حلیم و یا عدسی تهیه شود و در وعده‌های صبحانه مصرف شود. خوردن یک وعده عدس در روز انرژی مضاعفی برای فرد در طول روز ایجاد می‌کند.

به دلیل داشتن لعاب برای روده و سیستم دستگاه گوارش بسیار مفید است.

می‌توان برای درمان زخم‌های گلو، عدس را بپزید و آب عدس را در دهان غرغره کنید. بسیار موثر است.

برای اینکه نفخ ناشی از عدس را از بین ببرید می‌توانید عدس را همراه با سرکه و نعناع بخورید.

عدس به دلیل داشتن فولات و منیزیم به تقویت قلب بسیار کمک می‌کند.


برچسب های محصول