سویق کودک (300 گرم)

خواص سویق کودک سویق‌ها انواع مختلف دارند، هر سویق خاصیتی دارد و هرکس با توجه به نیاز خود سراغ یک سویق مخصوص می‌رود؛ اما سویق کودک چون ترکیب چهار سویق اصلی گندم، جو، سنجد و عدس است یک غذای کامل به شمار می‌آید. از سویق گندم برای بهبود وزن‌گیری، سویق جو به‌عنوان بمب انرژی و تقویت بنیه، سویق سنجد برای استحکام استخوان و رشد و سویق عدس به‌عنوان خون‌ساز استفاده می‌شود. پس سویق کودک این چهار خاصیت را همراه خود دارد. مغذی، خوشمزه و سالم سویق به دلیل داشتن ویتامین‌ها، املاح و مواد معدنی و فیبر و همچنین اسیدهای آمینه خواص زیر را نیز به همراه دارد: مصرف سویق برای کودکان در حال رشد باعث حفظ سلامتی و تقویت بدن آن‌ها می‌شود. منبع غذایی سرشار از پروتئین است و مواد مغذی برای رشد کودک را به طور یکجا دارد. سویق کودک به دلیل داشتن ویتامین سی (C)، ویتامین‌های گروه ب (B)، کلسیم، فسفر، منیزیم، باعث رشد استخوان‌ها و عضلات کودک می‌شود. اشتهای کودک را زیاد می‌کند. سیستم دفاعی بدن کودک را قوی می‌کند. به دلیل داشتن فیبر زیاد از یبوست جلوگیری می‌کند. موجب رویش گوشت در بدن کودک می‌شود.
شناسه کالا در انبار: سویق
تاریخ تحویل: 3-5 days
135000 ریال
کاهش قیمت- مقداری بیشتری سود می کنید
تعداد 2+ 4+
قیمت 130000 ریال 126000 ریال

سویق کودک چیست؟

سویق کودک، خوراکی خوشمزه و مقوی‌ست که به علت قابلیت ترکیب با شیر، عسل و… اغلب مورد استقبال بچه‌ها قرار می‌گیرد. اگر شما هم دوست دارید این محصول را برای کودکتان تهیه کنید اما از ویژگی‌های خوب و بدش بی‌خبرید، مطلب زیر را بخوانید.

سرلاک طبیعی

اگر سری به داروخانه‌ها زده باشید، انواع غذاهای کمکی و سرلاک را می‌بینید که در قفسه نشسته و به شما چشمک می‌زنند. اما خیلی از اوقات به عنوان یک والد مسئول، دست و دلتان به خرید آن‌ها نمی‌رود. آخر دوست ندارید فرزندِ عزیزتان غذاهایی دارای مواد نگهدارنده بخورد. حق هم دارید، همه‌ ما بارها در مورد آسیب‌ها و مضرات مواد نگهدارنده شنیده‌ایم. اما چاره چیست؟ همیشه که نمی‌توان حریره بادام درست کرد، سوپ بار گذاشت، یا فرنی پخت.

اگر هنوز برای خریدن سرلاک مردد هستید، دست نگه‌دارید. سویق کودک می‌تواند جایگزین سرلاک‌های صنعتی باشد؛ یک خوراکی سالم، طبیعی و مقوی. سویق کودک غذایی کامل است؛ ترکیبی از سویق گندم، جو، عدس، نخود و سنجد که ذرات بسیار ریزی دارد به طوری که به راحتی در آب حل می‌شود.

از فرنی سویق تا حلوا و پنکیک

شاید فکر کنید، سویق کودک را فقط می‌توان با آب حل کرد، این‌طور نیست. شما با کمی خلاقیت می‌توانید هربار سویق را به شکلی جدید مقابل کودکتان قرار دهید.

  • سویق را با شیر ولرم مخلوط کنید، شیر همراه سویق مزه خوشایندی دارد.
  • سویق را با کمی عسل و آب مخلوط کنید و یک فرنی فوری داشته باشید، چون سویق از قبل پخته شده نیاز به پخت مجدد ندارد.
  • سویق را انواع شیره‌ها، مانند شیره انگور یا خرما مخلوط کنید، حالا به حلوای سویق به دست آماده شکل دهید، مثلاً یک بار توی ظرف پهنش کنید، یک بار به صورت توپک در بیاورید و بار دیگر قالب ستاره‌ای بزنید.
  • سویق را جای آرد با مواد پنکیک مخلوط کنید و پنکیک‌های بامزه بپزید.
  • یک قاشق سویق در سوپ کودکتان بریزید، سویق می‌تواند جایگزین حبوبات باشد.
  • سویق را با خرما مخلوط کنید، به صورت توپک‌های کوچک به کودکتان بدهید.
برچسب های محصول