قند قهوه ای نیشکر طلقی- 700 گرمی (سنتی) -عمده فروشی

قند قهوه ای طلقی- 700 گرمی محصول بصورت سنتی بوده و برخلاف بعضی از مدل های مشاهده شده در بازار که بسیار سفت و خشک بوده ، اما این محصول بعد از تولید در گلاب،عسل و شیره طبیعی انگور قرار گرفته و بسیار خوش طعم و نرم تر می باشد. فواید: بهبود گردش خون در بدن فرد مصرف کننده قند قهوه ای داشتن پوستی شاداب و لطیف درمان بیماری های ویروسی
شناسه کالا در انبار: قند قهوه ای طلقی-700 گرمی
تاریخ تحویل: 3-5 days
158000 ریال
کاهش قیمت- مقداری بیشتری سود می کنید
تعداد 10+ 16+
قیمت 158000 ریال 152000 ریال
موجودی کالا 10

خواص و فواید قند قهوه ای

آیا با خواص قند قهوه ای آشنا هستید؟ آیا می دانید که فواید قند قهوه ای برای بدن چه می باشد؟ به نظر شما، می توان قند قهوه ای را جایگزین قند های سفید معمولی کرد؟
مسلما تا به حال، قند و یا شکر قهوه ای را در بازار فروش دیده اید. جالب است بدانید بر خلاف قند سفید که تنها از گیاهانی همچون نیشکر، چغندرقند و یا استویا تولید می شود، قند قهوه ای تنها از عصاره نیشکر به دست می آید. البته نمونه های دیگری از قند قهوه ای هم در بازار فروش قابل خریداری است که رنگ قهوه ای داشته و از میوه خرما تهیه و تولید می گردد. پس در حالت کلی، قند قهوه ای از دو ماده زیر به دست خواهد آمد:

 

  1. قند قهوه ای به دست آمده از خرما
  2. قند قهوه ای به دست آمده نیشکر

خواص قند قهوه ای برای بدن

حال که در خصوص قند قهوه ای اطلاعات بیشتری در اختیار دارید، بهتر است آگاهی هایی در خصوص خواص قند قهوه ای هم به دست آورید. شکر و قند قهوه ای، به دلیل طبیعی بودن، گیاهی بودن و همچنین عدم وجود مواد شیمیایی از قبیل جوهرقند در آن ها، خواص بسیار زیادی دارند. در اصل اگر از فواید شکر قهوه ای اطلاع داشته باشید، از خواص قند قهوه ای آگاه خواهید بود.
در مقدمه، اطلاعاتی کلی در خصوص فواید قند قهوه ای در اختیار شما علاقمندان قرار داده شد. اما در اینجا قرار است به صورت مفصل، پیرامون فواید قند قهوه ای برای بدن انسان صحبت شود.
اگر از سایت های اینترنتی که در خصوص تغذیه اطلاعاتی نزد مراجعه کنندگان قرار می دهند کمک بگیرید، متوجه می شوید که قند و شکر قهوه ای بر خلاف قند و شکر سفید، چندان ساکارز و کالری بالایی ندارند. اما نمی توان وجود ساکارز و کالری را در قند قهوه ای منکر شد. زیرا در اصل، هر دو قند سفید و قند قهوه ای، از گیاهی مانند نیشکر به دست آمده و وجود ساکارز در قند و شکر امری طبیعیست.
نه تنها کسانی که دیابت دارند، افرادی که بدن سالمی داشته و به سلامت بدن خود اهمیت می دهند، بهتر است قند قهوه ای را جایگزین قند سفید در برنامه غذایی شان کنند. زیرا کالری کمتر قند قهوه ای، اضافه وزن را سبب نشده و ساکارز موجود در آن به اندازه ای نیست که بتواند قند خون را بالا ببرد. البته شروطی در زمینه مصرف قند قهوه ای وجود دارد که یکی از آن ها استفاده درست، به اندازه و به جا از قند قهوه ای خواهد بود.

  1. بهبود گردش خون در بدن فرد مصرف کننده قند قهوه ای
  2. داشتن پوستی شاداب و لطیف
  3. درمان بیماری های ویروسی

 

برچسب های محصول